11-12 травня в Кам’янці-Подільському відбулося міжнародне XI ралі “Фортеця”. Переможцем II етапу Чемпіонату України з ралі став україно-естонський екіпаж Валерій Горбань-Сергій Ларенс.

Ралі стало справжнім святом для глядачів, уболівальників і самих гонщиків. Адже це одне з найкрасивіших і складних українських ралі з довгою історією – перше ралі “Стара Фортеця” відбулося рівно 20 років тому. Взявши все найкраще, чим славилася кам’янецька гонка, професійна команда організаторів повністю її переформатувала. З’явилися глядацькі зони, нові цікаві спецділянки, а вже існуючі були повністю перероблені, додалися трампліни, ходові зв’язки поворотів і навіть брід, який став справжнім магнітом для глядачів, фотографів і операторів. Всього організатори підготували дюжину допів протяжністю 110 км, а загальна дистанція ралі склала 330 км.

Суботня секція складалася з квартету спецділянок, прокладених в межах міста, і зібрала кілька тисяч глядачів. За словами гонщиків, стартувати від стін величної середньовічної фортеці і їхати в живому коридорі з уболівальників було схоже на участь в зйомках фільму.

У неділю ралі перемістилося за місто – в безкрайні поля і кар’єри Поділля/Хмельниччини. Особливим місцем став знаменитий “великий трамплін” – один з найбільших в європейському ралі – де розігрувався спеціально заснований приз за самий затяжний стрибок. Несподівано, майже на 40 метрів, вистрибнув екіпаж Максим Шиков-Анастасія Макова на Renault Clio Williams.

Відроджене ралі стало місцем повернення відразу декількох відомих гонщиків і цілого десанту іноземних екіпажів. З 43 екіпажів – 10 представляли Литву, Естонію, Німеччину, Польщу і Чехію.

З перших же метрів лідерство в гонці захопив Валерій Горбань, що стартував в Україні після довгої перерви – він зосередився на виступах в міжнародних гонках – чемпіонаті світу і прибалтійських серіях. І, як і на попередній “Фортеця”, був недосяжний для суперників. Абсолютний чемпіон України 2011 і 2013 рр. виграв усі спецділянки, випередивши майже на шість хвилин екіпаж Юрія Хомицького і Андрія Рощенко, які фінішували другими. Третім на подіум в’їхав самий дорослий дует – Володимир Петренко-Олександр Борейко, загальний стаж прожитих років склав 114 років! Але публіка несамовито вболівала за цей екіпаж не тільки з-за поважного віку, а й тому що для кам’янецького пілота і штурмана Борейко цей старт став першим за п’ять років.

Четвертими в ралі фінішували Борис Ганжа і Євген Сокур. Діючі чемпіони претендували як мінімум на кам’янецьке “срібло”, але зіпсували собі гонку переворотом на СУ8.

П’ятий результат в абсолютному заліку показали Ігор Чаповський і Іван Мішин. Для пілота “Фортеця” стала першим стартом з 2010 року. До того ж повернутися в ралі одесит вирішив за кермом найшвидшого в Українському чемпіонаті раллікарі Mini Cooper S Countryman.

Фото можно завантажити тут.

Більше матеріалів тут.

Відео для монтажу тут.