Надворі – грудень 2018 року. Але вже зараз директор майбутнього ралі «Фортеця» Михайло Лойленко готовий розповісти про те, як просувається процес організації цього змагання.

Будь-який організатор будь-якого етапу чемпіонату світу з ралі скаже вам, що наступну гонку потрібно починати готувати через годину по тому, як закінчилась попередня. Навіть якщо різниця між ними – рік. Тільки так можна не тільки лишатись на високому рівні, але й щорічно підвищувати планку, покращувати свою роботу по всіх напрямках.

На жаль, в Україні такий підхід застосовується вкрай рідко – перш за все, через те, що організаторів набагато менше, аніж змагань. Тож будь-який активний автомобільний клуб живе в режимі постійного цейтноту: не встигли відпочити після ралі, як на порозі вже джип-спринт, за ним гірська чи кросова гонка, а там вже й знов наступне ралі.

Тому якщо якийсь організатор чи група осіб в грудні наголошують, що почали готувати змагання, заплановане на середину травня, мимоволі починаєш ставитись до цього процесу з цікавістю. Проект «Ралі в Україні» звернувся до Михайла Лойленка з простим запитанням: а що відомо наразі стосовно ралі «Фортеця», яке пройде в Кам’янці-Подільському 11 та 12 травня 2019 року? І виявилось, що відомо набагато більше, ніж ми могли собі уявити.


«Щодо зовнішніх проявлень, то в нас вже готова офіційна символіка змагання: його логотип, емблема, бланки документації та інші елементи іміджу,

– так почав свою розповідь Михайло. – Хочу звернути увагу спільноти на те, що цього року з назви «Фортеця» пішло слово «Стара». Таким чином і місто, и ми, команда організаторів, хочемо з перших кроків задекларувати прагнення до всього нового – до нових технологій, нових спецділянок, нових партнерів та нових творчих рішень.

Крім того, ми, як ніколи рано, почали випуск рекламно-сувенірної продукції з символікою змагання. Вже зараз кожен вболівальник може замовити та придбати, наприклад, настінні календарі на 2019 рік, в яких представлені як легендарні українські пілоти, так і діючі фаворити чемпіонату України з ралі. Звичайно ж, всі фото зроблені в різні роки в Кам’янці-Подільському.

Почато роботу з потенційними учасниками гонки. На сьогодні ми розіслали понад 500 запрошень спортсменам з різних країн – з тим, щоби вони могли додати наше змагання до своїх планів на наступний сезон. Хочу відмітити організаторів весняного ралі «Галіція» – завдяки роботі, яку вони провели, українське ралі знов стає привабливим для спортсменів з Прибалтики та Східної Європи.

Щодо внутрішньої роботи, яка до певного часу прихована від очей вболівальника, то її було почато ще раніше. На сьогодні є розуміння загального формату гонки, конфігурації траси, приблизний таймінг заходу, його ключові глядацькі локації. Поступово формується команда людей, які працюють над різними напрямками проекту. Ми постійно спілкуємось з міською владою та бізнесом в пошуку нових рішень. І вже зараз в мене є внутрішня впевненість в тому, що нам вдасться зробити насправді якісну та безпечну гонку».

Джерело: Ралі в Україні